Segítene valaki levezetéssel?


A) A paralelogramma 𝐴𝐵 = 28 𝑐𝑚 hosszú oldalegyenesén hol található az a P pont, melyet a 𝐵𝐶 = 12 𝑐𝑚

hosszú oldal B-hez közelebbi harmadolópontját és a D csúcsot összekötő egyenes metsz ki az AB

egyeneséből?


B)Adott az ABC háromszögben az AC-vel párhuzamos DE szakasz. (D az AB-n , E a CB-n helyezkedik el)

Mekkora az AD szakasz, ha 𝐴𝐵 = 16𝑐𝑚, 𝐴𝐶 = 2𝑑𝑚 é𝑠 𝐷𝐸 = 15 𝑐𝑚 ?



2020. máj. 10. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Kattingtass a "T"-re!

2020. máj. 10. 19:54
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

B) Háromszöget hasonlósága. Felrajzolsz egy általános háromszöget, bele a DE egyenest, ami az AC-vel párhuzamos.

Ekkor elmondható, hogy a háromszög AB oldala úgy aránylik az AC oldalhoz, mint a DB a DE-hez. Ez számokkal (átváltva a mértékegységeket):

AB/AC = DB/DE

16/20 = DB/15

DB = 16*15/20 cm lesz

A feladatban kérdezett AD szakasz az éppen AB-DB cm hosszú lesz.

Mindig rajzolj, úgy sokkal könnyebb értelmezni a dolgokat!

2020. máj. 10. 19:55
 3/4 A kérdező kommentje:

1-es köszönöm de sajnos nem változik nálam semmi ha rányomok:(

2-es köszönöm szépen szintén! :)

2020. máj. 10. 20:06
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Most már jó!
2020. máj. 10. 20:34