Ha szépen kérem valaki ezt letudná érthetően vezetni?!2020. máj. 8. 15:09
1/4 anonim válasza:
j+r+n=20
5j-2r=48
---------
r=(5j-48)/2 => r páros
Visszahelyettesítve:
3/4 anonim válasza:
n=(88-7j)/2
Behelyettesítve a j helyére 0,2, ..., 20, a megoldások:
j=10 n=9 r=1
j=12 n=2 r=6
4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. máj. 8. 18:25