Egy vizsgán 20 kérdésre kellett válaszolni. Minden jó válasz 5-5 pontot ér, minden rossz válasz esetén 2-2 pontot levontak. Ha a kérdésre nem válaszolt, akkor arra 0 pontot kapott. Valamelyik vizsgázó 48 pontot gyűjtött. Hány jó választ adott?

Ha szépen kérem valaki ezt letudná érthetően vezetni?!

2020. máj. 8. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:

j+r+n=20

5j-2r=48

---------

r=(5j-48)/2 => r páros

Visszahelyettesítve:

2020. máj. 8. 15:47
 2/4 anonim ***** válasza:
n=(
2020. máj. 8. 15:47
 3/4 anonim ***** válasza:

n=(88-7j)/2


Behelyettesítve a j helyére 0,2, ..., 20, a megoldások:

j=10 n=9 r=1

j=12 n=2 r=6

2020. máj. 8. 15:50
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. máj. 8. 18:25