Befogó és magasság tétellel kapcsolatos feladat: tudnátok nekem értelmezni és segíteni a megoldásban?

feladat: [link]

2020. máj. 5. 13:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

a) 3 darab háromszög van az ábrán, mindhárom hasonló egymáshoz. Érdemes úgy lerajzolni a háromszögeket, hogy "egyállásúak" legyenek, például mindegyik háromszög a rövidebbik befogón "áll" (azt rajzolod vízszintesen). Nagyság szerint növekvő csak csökkenő sorrendben rajzold.

b) Itt páronként kell elosztanod egymással az átfogókat, aztán a függőleges befogókat, végül a vízszintes befogókat. Arra ügyelj, hogyha először a nagyobb oldalt osztod a kisebb oldallal, akkor az összes többinél is úgy kell osztanod.

c) Azt az egyenletet tudod felírni, hogy

c1/m = m/c2, rendezés után m=gyök(c1*c2) adódik. Ezt hívjuk mi magasságtételnek.

d) Az első esetben azt tudod felírni, hogy

a/c1 = c/a, rendezés után a=gyök(c1*c) adódik, ezt hívjuk befogótételnek. A b oldalra, ennek analógiája szerint, próbáld meg te felírni.

2020. máj. 5. 14:16
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2020. máj. 5. 14:22