Albert egyedül 12 óra alatt, Béla 8 óra alatt ásna ki egy árkot. Együtt kezdenek dolgozni, de Béla 4 óra munka után elmegy. Mennyi idő alatt fejezi be Albert a munkát?

tudnátok benne segíteni? mert én nem igazán értem :/

2020. máj. 4. 10:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Dehogynem érted, csak gőzöd sincs, hogy kell kiszámolni. Az árok kiásása legyen az 1 egységnyi munka. Ekkor 1 óra alatt:

Albert 1/12 munkát végez.

Béla 1/8 munkát végez.

.

4 órán át együtt dolgoznak, tehát a végzett munka:

4 * 1/12 + 4 * 1/8 = 4/12 + 4/8 = 8/24 + 12/24 = 20/24 = 5/6

Albert tehát 1/6 munkát egyedül kell, hogy végezzen. Ha elosztod az 1/6-ot az 1/12-del, megkapod, hány óra alatt fejezi be Albert a munkát. (Segítség: törttel úgy osztunk, hogy a tört reciprokával szorzunk.)

2020. máj. 4. 10:54
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ így már fogom tudni a többit is!!
2020. máj. 4. 10:56