tudnátok benne segíteni? mert én nem igazán értem :/2020. máj. 4. 10:48
1/2 anonim válasza:
Dehogynem érted, csak gőzöd sincs, hogy kell kiszámolni. Az árok kiásása legyen az 1 egységnyi munka. Ekkor 1 óra alatt:
Albert 1/12 munkát végez.
Béla 1/8 munkát végez.
.
4 órán át együtt dolgoznak, tehát a végzett munka:
4 * 1/12 + 4 * 1/8 = 4/12 + 4/8 = 8/24 + 12/24 = 20/24 = 5/6
Albert tehát 1/6 munkát egyedül kell, hogy végezzen. Ha elosztod az 1/6-ot az 1/12-del, megkapod, hány óra alatt fejezi be Albert a munkát. (Segítség: törttel úgy osztunk, hogy a tört reciprokával szorzunk.)
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ így már fogom tudni a többit is!!
2020. máj. 4. 10:56