Hogyan kell ki számolni a kerületet?

Ha tudjuk azt, hogy egy általános trapézban, kisalap 10, nagyalap20, 1.átló18 és a másik 24méter?

2020. ápr. 30. 13:17
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

A kisebbik alap végpontjaiból merőlegeseket állítasz az alapokra. Ezek trapézba eső szakaszi a magasságszakaszok.

A magasságtalppontok végpontoktól való távolságai x, és 10-x


Ekkor a Pitagorasztétel szerint:

(20-x)^2+m^2= 18^2

(20-(10-x))^2+m^2=24^2

------------------------

Ezt az egyenletrendszert megoldod, és ekkor a szárak négyzetei:

b^2=m^2 + x^2

d^2=m^2 + (10-x)^2

2020. ápr. 30. 13:54
 2/3 anonim ***** válasza:
63%
Ez egy szép feladat!
2020. ápr. 30. 13:56
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget
2020. ápr. 30. 14:48