Ha tudjuk azt, hogy egy általános trapézban, kisalap 10, nagyalap20, 1.átló18 és a másik 24méter?2020. ápr. 30. 13:17
1/3 anonim válasza:
A kisebbik alap végpontjaiból merőlegeseket állítasz az alapokra. Ezek trapézba eső szakaszi a magasságszakaszok.
A magasságtalppontok végpontoktól való távolságai x, és 10-x
Ekkor a Pitagorasztétel szerint:
(20-x)^2+m^2= 18^2
(20-(10-x))^2+m^2=24^2
------------------------
Ezt az egyenletrendszert megoldod, és ekkor a szárak négyzetei:
b^2=m^2 + x^2
d^2=m^2 + (10-x)^2
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget
2020. ápr. 30. 14:48