Mi a megoldás? Egy egységnyi sugarú körbe írt háromszög két szögének nagysága 75° és 45°. Számítsuk ki a háromszög területét és kerületét!

2020. ápr. 27. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:

sin75°=a/2 sin45°=b/2 sin60°=c/2

a=2sin75°=1,93 b=2*sin45°=1,41 c=1,73


K=a+b+c=5,07

T=a*b*sin(gamma)/2=1,18

2020. ápr. 27. 16:24
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. ápr. 27. 17:25
 3/5 A kérdező kommentje:
Mértékegység az eredmény után nincs?
2020. ápr. 27. 18:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerinted?
2020. ápr. 27. 20:47
 5/5 anonim ***** válasza:
egység
2020. ápr. 28. 07:35