2 feladat van, sajnos egyiknél sem jöttem rá a megoldásra.
1. Egy számtani sorozat 5. eleme 8, 8. eleme 0.
Mennyi a 6. illetve a 7. elem értéke? Valamint a d(különbség) értéke?
2. Egy számtani sorozat 6. eleme k, 8. eleme l.
Mennyi az 1. és a 7. elem értéke?Mennyi a d?
Az elsőnél 2,66666-ra jutottam a d kapcsán, de kétlem, hogy az megfelelő eredmény.
2020. ápr. 29. 18:52
1/2 anonim válasza:
1.
a5=8 a8=0 => a8-a5=3d=-8 => d=-8/3
a6=a5+d=8-8/3=16/3
a7=a6+d=16/3-8/3=8/3
2.
a6=k a8=1 => a8-a6=2d=1-k => d=(1-k)/2
a7=a6+d=k+(1-k)/2=(1+k)/2
a1=a6-5d=k-5(1-k)/2
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a zöld kéz:)
2020. ápr. 29. 19:38