Számtani sorozat, mi lehet a megoldás?


2 feladat van, sajnos egyiknél sem jöttem rá a megoldásra.

1. Egy számtani sorozat 5. eleme 8, 8. eleme 0.

Mennyi a 6. illetve a 7. elem értéke? Valamint a d(különbség) értéke?

2. Egy számtani sorozat 6. eleme k, 8. eleme l.

Mennyi az 1. és a 7. elem értéke?Mennyi a d?


Az elsőnél 2,66666-ra jutottam a d kapcsán, de kétlem, hogy az megfelelő eredmény.



2020. ápr. 29. 18:52
 1/2 anonim ***** válasza:
80%

1.

a5=8 a8=0 => a8-a5=3d=-8 => d=-8/3

a6=a5+d=8-8/3=16/3

a7=a6+d=16/3-8/3=8/3


2.

a6=k a8=1 => a8-a6=2d=1-k => d=(1-k)/2

a7=a6+d=k+(1-k)/2=(1+k)/2

a1=a6-5d=k-5(1-k)/2

2020. ápr. 29. 19:06
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a zöld kéz:)
2020. ápr. 29. 19:38