Egy háromszög csúcsainak koordinátái: A (5; 2), B (15; 6) és C (7; 10) Határozd meg az A csúcsból induló magasságvonal és a BC oldal oldalegyenesének metszéspontját. Mi a megoldás?


Egy háromszög csúcsainak koordinátái:

A (5; 2), B (15; 6) és C (7; 10)

Határozd meg az A csúcsból induló magasságvonal és a BC oldal oldalegyenesének

metszéspontját.

(Segítség:

1. Írd fel a két keresett egyenes egyenletét

2. Egyenesek metszéspontjának kiszámítása)



2020. ápr. 28. 15:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha ott a segítság, akkor miért nem csinálod?


ma adott pontja A(5,2), normálvektora CB(8, -4)

[link]

ma: 8x-4y=8*5-4*2 => 2x-y=8


[link]

a: (x-15)(10-6)=(y-6)(7-15)

4x-60=-8y+120

4x+8y=180

x+2y=45


2. ...

2020. ápr. 28. 16:02