Tudnátok segíteni egy matekpélda megoldásában? Szeretném megérteni a menetét, de sehogy se tudok rájönni.


Írjuk fel az adott egyenletű kör P pontján átmenő érintőjének egyenletét:

x^2+y^2=18 P[3,3]



2020. ápr. 24. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Felírod az OP vektort (O a középpont), ez lesz az érintő normálvektora, mivel az érintő merőleges a sugárra.

Innen már feltudod írni a normálvektoros egyenletet.

2020. ápr. 24. 21:06
 2/5 anonim ***** válasza:
Nézd meg a Mozaik kiadó matematika tankönyvét a megfelelő osztályfokon. Most ingyen hozzáférhető. Sok aprólékosan elmagyarázott, kidolgozott feladat van benne.
2020. ápr. 24. 21:07
 3/5 anonim ***** válasza:

A kör középpontja O(0;0). Így az OP vektor (3;3). Mivel ha két egyenes egymásra merőleges akkor az egyik irányvektora megegyezik a másik normálvektorával ezért az érintő normálvektora (3;3).


3×x+3×y=3×3+3×3=18 egyszerűsítesz; x+y=6

2020. ápr. 25. 05:45
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia, célszerű rajzolni, így talán könnyebben megérted.

[link]

2020. ápr. 25. 08:06
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.A mozaikot probáltam,de mivel én Szlovákiában élek nekünk nincs hozzáférésünk az oldalhoz.
2020. ápr. 27. 20:07