Írjuk fel az adott egyenletű kör P pontján átmenő érintőjének egyenletét:
x^2+y^2=18 P[3,3]
2020. ápr. 24. 20:47
1/5 anonim válasza:
Felírod az OP vektort (O a középpont), ez lesz az érintő normálvektora, mivel az érintő merőleges a sugárra.
Innen már feltudod írni a normálvektoros egyenletet.
2/5 anonim válasza:
Nézd meg a Mozaik kiadó matematika tankönyvét a megfelelő osztályfokon. Most ingyen hozzáférhető. Sok aprólékosan elmagyarázott, kidolgozott feladat van benne.
3/5 anonim válasza:
A kör középpontja O(0;0). Így az OP vektor (3;3). Mivel ha két egyenes egymásra merőleges akkor az egyik irányvektora megegyezik a másik normálvektorával ezért az érintő normálvektora (3;3).
3×x+3×y=3×3+3×3=18 egyszerűsítesz; x+y=6
4/5 anonim válasza:
Szia, célszerű rajzolni, így talán könnyebben megérted.
5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.A mozaikot probáltam,de mivel én Szlovákiában élek nekünk nincs hozzáférésünk az oldalhoz.
2020. ápr. 27. 20:07