2020. ápr. 24. 18:13
1/2 anonim válasza:
Azt már hallottad valahol, hogy pé szer Vé állandó?
Ha sikerül lefodítani (kis fejtörőnek adtam), akkor ez:
p*V= állandó
Úgy is mondhatnám: p induló*V induló = p eredő *V eredő.
Képletben:
p1*V1=p2*V2
Ja! A p a nyomás, V a térfogat.
Ebből a képletből a p2-t kérdezik, a többit tudod...
Gyia! A V2re rá kell jönnöd.. Egy összeadás
2/2 anonim válasza:
p1xV1=p2xV2
Ennyinek elégnek kell lennie, hogy rájöjj a megoldásra, ha pedig lusta vagy gondolkodni, akkor az isten sem segíthet rajtad.