A 10 l térfogatú edényben 0,40 MPa nyomású oxigén van. Az edényt egy vékony csővel összekötjük egy 15 l térfogatú edénnyel, amelyben vákuum van. Állapítsátok meg az oxigén eredő nyomását! Az oxigén hőmérséklete állandó. Megoldás esetleg?


2020. ápr. 24. 18:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt már hallottad valahol, hogy pé szer Vé állandó?

Ha sikerül lefodítani (kis fejtörőnek adtam), akkor ez:

p*V= állandó

Úgy is mondhatnám: p induló*V induló = p eredő *V eredő.

Képletben:

p1*V1=p2*V2

Ja! A p a nyomás, V a térfogat.

Ebből a képletből a p2-t kérdezik, a többit tudod...

Gyia! A V2re rá kell jönnöd.. Egy összeadás

2020. ápr. 24. 18:37
 2/2 anonim ***** válasza:

p1xV1=p2xV2


Ennyinek elégnek kell lennie, hogy rájöjj a megoldásra, ha pedig lusta vagy gondolkodni, akkor az isten sem segíthet rajtad.

2020. ápr. 24. 18:37