Valaki aki jó matekból ki tudná ezeket nekem számolni vagyis megmondani a korrekt választ?


AZ ELSŐ 1

A p és q egyenesekről számítással döntsük el, milyen a kölcsönös helyzetük, ha az egyenesek a következő képpen vannak meghatározva:

p: x = 4 - t q: x - 2y + 1 = 0

y = 2t

a)

metszők, a metszéspont [2 ; 3]

b)

különböző párhuzamosak

c)

azonos párhuzamosak

d)

metszők, a metszéspont [3 ; 2]


ez a MÁSODIK 2


A p és q egyenesekről számítással döntsük el, milyen a kölcsönös helyzetük, ha az egyenesek a következő képpen vannak meghatározva:

p: x = 2 - t q: 6x + 3y -10 = 0

y = 4 + 2t

a)

azonos párhuzamosak

b)

metszők, a metszéspont [2 ; 3]

c)

különböző párhuzamosak

d)

metszők, a metszéspont [3 ; 2]


ez a harmadik 3


A p és q egyenesekről számítással döntsük el, milyen a kölcsönös helyzetük, ha az egyenesek a következő képpen vannak meghatározva:

p: x = 3 - t q: 2x + y -8 = 0

y = 2 + 2t

a)

azonos párhuzamosak

b)

különböző párhuzamosak

c)

metszők, a metszéspont [2 ; 3]

d)

metszők, a metszéspont [3 ; 2]



2020. ápr. 23. 22:26
 1/1 anonim ***** válasza:
63%

Az elsőt (remélem jól :D ) megmutatom, a többi viszont rád marad, mert ugyanaz az elve:


q-t ki tudjuk fejezni p-ből:

p: x = 4 - t

q: x - 2y + 1 = 0

Mivel x = 4 - t és y = 2t ezeket beírhatjuk a q-ba: 4-t-2*2t+1 = 0. Egy ismeretlenes az egyenlet, innen már könnyű:

4-t - 2*2t + 1 = 0

4 - t - 4t + 1 = 0

5 - 5t = 0

-5t = -5

t = 1


Ebből következik, hogy ha x = 4 - t, azaz 4 - 1, tehát x = 3.

Y-t hasonlóan lehet kiszámolni: x - 2y + 1 = 0, azaz 3 - 2y + 1 = 0 >> 4 - 2y = 0 >> y = 2. De Y sokkal egyszerűbben is megkaphatod, mert ugye y = 2t, tehát 2*1.


Koordináták: [x;y] >> [3;2], ebből arra következtetek, hogy a 'D' válasz a helyes.



Bocsi a feltételes módért, de nagyon este van :D

2020. ápr. 23. 23:36