Lili most hatszor olyan idős, mint Matyi. Egy év múlva már csak 8/3 lesz kettejük korának aránya. Melyikük hány éves most?

erre kéne nektek valami egyenletet fel írni nekem onnan már ki tudnám számolni. Nekem nem mennek nagyon a szöveges feladatok sajna.

#matekszövegesfeladat
2020. ápr. 22. 11:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Most Lili 6x éves Matyi x éves.

Egy év múlva: Lii 6x+1, Matyi x+1.

(6x+1)/(x+1)=8/3

2020. ápr. 22. 11:09
 2/3 A kérdező kommentje:
de ilyen x,y os egyenletett nem lehet ami ilyen két ismeretlenes?
2020. ápr. 22. 13:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát az meg minek.


x/y=6

(x+1)/(y+1)=8/3

----------------------

2020. ápr. 22. 14:12