2. Egy 80 kg tömegű asztalt 560 N tolóerő mozdít meg mekkor a tapadási súrlódási együttható? Ha ugyanekkora elővel toljuk tovább, mekkora lesz a láda gyorsulása, ha a csúszási surlódási együttható 0,2?2020. ápr. 20. 11:47
1/1 anonim válasza:
1.
Az auto tomegenek negyedet tartja 1 rugo (mivel a rugok egyformak es parhuzanosan kapcsoltak). (delta)l=F/D=mg/4/D=3000/39000 meter
2.
F=ų(0)×F(nyomo)=ų(0)mg=560N
Ų(0)×80×10=560. ų(0)=tap-surl.e.h.
F(surl)=0,2×80×10
F(eredo)=560-F(surl)=80×a