2. Mennyi munkát végez az 1000 kg tömegű autó motorja, miközben az autót álló helyzetből 100 km/h-ra gyorsítja?


2020. márc. 30. 19:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Álló helyzetben az autó mozgási energiája 0.

100 km/h sebességű mozgás esetén 1000 kg tömegű jármű mozgási energiája:

E = 1/2 * m * v^2 = 0,5 * 1000 kg * 27,78^2= 385,8 kJ


(Felhasználva, hogy 100 km/h = 27,78 m/s.)


A munkatétel következtében a testen végzett munka megegyezik az energiaváltozással, tehát a munka 385,8 kJ.

2020. márc. 30. 19:44
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. márc. 30. 20:06