2020. márc. 30. 19:03
1/2 anonim válasza:
Álló helyzetben az autó mozgási energiája 0.
100 km/h sebességű mozgás esetén 1000 kg tömegű jármű mozgási energiája:
E = 1/2 * m * v^2 = 0,5 * 1000 kg * 27,78^2= 385,8 kJ
(Felhasználva, hogy 100 km/h = 27,78 m/s.)
A munkatétel következtében a testen végzett munka megegyezik az energiaváltozással, tehát a munka 385,8 kJ.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. márc. 30. 20:06