Mennyivel változik az ideális gáz belső energiája, ha állandó térfogaton 500 J hőt vesz fel? Mennyi a munkavégzés ekkor? Ha 10 °C hőmérsékletű,5 mol neongázról (nemesgáz! ) van szó, akkor mennyi lesz a hőmérséklete a hőfelvétel után?


2020. ápr. 20. 09:58
 1/2 Silber ***** válasza:

1.: U=3/2*n*R*T

2.: Ha állandó a térfogat, akkor térfogati munkát nem végez, tehát 0.

3.: ΔU=3/2*n*R*(T1-T0)

Átrendezve: T1=T0+2/3*ΔU/(n*R)

Nekem 28°C jött ki.

2020. ápr. 20. 10:49
 2/2 Silber ***** válasza:

Az elsőt javítanám.

Mivel U=Q-W, így ha állandó a térfogat, W (térfogati munka) értéke 0. Ennélfogva a bevitt hőenergia (Q) teljes egésze a belső energia növelésére fordítódik.

2020. ápr. 20. 10:52