2020. ápr. 20. 09:58
1/2 Silber válasza:
1.: U=3/2*n*R*T
2.: Ha állandó a térfogat, akkor térfogati munkát nem végez, tehát 0.
3.: ΔU=3/2*n*R*(T1-T0)
Átrendezve: T1=T0+2/3*ΔU/(n*R)
Nekem 28°C jött ki.
2/2 Silber válasza:
Az elsőt javítanám.
Mivel U=Q-W, így ha állandó a térfogat, W (térfogati munka) értéke 0. Ennélfogva a bevitt hőenergia (Q) teljes egésze a belső energia növelésére fordítódik.