A válasz órában értendő2020. ápr. 20. 09:30
1/2 anonim válasza:
A medencényi víz legyen 1 egység! Ekkor mennyi víz folyik az egyes csapokból 1 óra alatt?
9 órás csap: 1/9
8 órás csap: 1/8
6 órás csap: 1/6.
.
Mennyi víz folyik az egyes csapokból?
9 órás csap: x * 1/9 = x/9
8 órás csap: (x-1) * 1/8 = (x-1)/8
6 órás csap: (x-2) * 1/6 = (x-2)/6
.
Ha ezeket összeadjuk, megkapjuk a tele medencét, azaz 1-et.
x/9 + (x-1)/8 + (x-2)/6 = 1
Ezt az egyenletet kell megoldani.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. ápr. 20. 09:59