Egy medencét három csap 6; 8 illetve 9 óra alatt tölt fel. Mennyi ideig tart a medence feltöltése, ha a csapokat 1 órás késéssel indítjuk el. A nyitási sorrend 9-8-6 órás csap?

A válasz órában értendő

2020. ápr. 20. 09:30
 1/2 anonim ***** válasza:

A medencényi víz legyen 1 egység! Ekkor mennyi víz folyik az egyes csapokból 1 óra alatt?

9 órás csap: 1/9

8 órás csap: 1/8

6 órás csap: 1/6.

.

Mennyi víz folyik az egyes csapokból?

9 órás csap: x * 1/9 = x/9

8 órás csap: (x-1) * 1/8 = (x-1)/8

6 órás csap: (x-2) * 1/6 = (x-2)/6

.

Ha ezeket összeadjuk, megkapjuk a tele medencét, azaz 1-et.

x/9 + (x-1)/8 + (x-2)/6 = 1

Ezt az egyenletet kell megoldani.

2020. ápr. 20. 09:38
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2020. ápr. 20. 09:59