A) A strand 8 órakor nyit. Hány órakor kell megnyitni a csapokat, ha mindkettőt üzembe helyezik hogy nyitásra megteljen a medence?

B) Egy alkalommal az első csap meghibásodott ezért csak a második megnyitása után 2 órával tudtak üzembe helyezni ettől kezdve hibátlanul működött. A második csap megnyitása után mennyi idővel telt meg a medence?

C) Egy napon mindkét csapot beinditották de 30 perc múlva észrevették hogy a lefolyó is nyitva maradt ekkor zártak el. A csapok megnyitása után mennyi idővel telt meg így a medence?



2020. ápr. 16. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:
számold ki
2020. ápr. 16. 19:00
 2/3 anonim ***** válasza:

A)

x/3+x/6=1

x=2

6 órakor kell megnyitni a csapokat.


B)

y/3+(y+2)/6=1


C)

z/3+z/6-1/8=1


Oldd meg az egyenleteket!

2020. ápr. 16. 19:02
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. ápr. 16. 20:45