A) A strand 8 órakor nyit. Hány órakor kell megnyitni a csapokat, ha mindkettőt üzembe helyezik hogy nyitásra megteljen a medence?
B) Egy alkalommal az első csap meghibásodott ezért csak a második megnyitása után 2 órával tudtak üzembe helyezni ettől kezdve hibátlanul működött. A második csap megnyitása után mennyi idővel telt meg a medence?
C) Egy napon mindkét csapot beinditották de 30 perc múlva észrevették hogy a lefolyó is nyitva maradt ekkor zártak el. A csapok megnyitása után mennyi idővel telt meg így a medence?
2020. ápr. 16. 18:50
2/3 anonim válasza:
A)
x/3+x/6=1
x=2
6 órakor kell megnyitni a csapokat.
B)
y/3+(y+2)/6=1
C)
z/3+z/6-1/8=1
Oldd meg az egyenleteket!
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. ápr. 16. 20:45