Mekkora lenne annak a levegőnek a térfogata 20 Celsius-fokos hőmérsékleten és külső légköri légnyomáson, amely akkor távozik egy 4m x 5m x 3m méretű szobából, amikor a szoba levegőjének hőmérséklete 0 C-fokról 20C-fokra növekszik?


2020. ápr. 19. 18:58
 1/7 Silber ***** válasza:
4,39 m^3.
2020. ápr. 19. 21:10
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Egy levezetést kaphatnék? :)
2020. ápr. 19. 21:39
 3/7 Silber ***** válasza:

Tessék. Bár nem hiszem, hogy a házi feladatod paraméteres levezetését el fogják hinni neked holnap, mint önálló munkát.

[link]

2020. ápr. 19. 21:56
 4/7 A kérdező kommentje:
Neem, ezt csak magamnak csinálom, mert kicsit sem értem. Ezért kértem levezetést hátha összeáll.
2020. ápr. 19. 22:09
 5/7 Silber ***** válasza:
100%

Igazából ha az eredményképp megkapott egyenletet egyszerűsítjük, a következőt kapjuk:

Vd=a1*a2*a3*(T1/T0-1)


Ugyanis T1/T0*(1-T0/T1)=(T1/T0-1)

2020. ápr. 19. 22:12
 6/7 Silber ***** válasza:
100%

Egye fene, jófej vagyok.

[link]

2020. ápr. 19. 22:25
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D
2020. ápr. 20. 01:43