Van amit megallapitottam, de meg nem pontos?


[link]


Arra rájöttem hogy

1x2=2

2x3=6

3x4=12

4x5=20


Arra jöttem rá hogy mindig az előző növekedéshez képest, plusz 2-vel no a növekedés értéke.

Tehát kezdünk 2-rol.

Ehhez 4-et adunk hozza, majd ehhez 6-öt adunk hozza, majd 8-át adunk az előzőhöz.

Tehát amennyivel növekedett egy kifejezés előtti tag, a következő kifejezés az előző növekedéshez +2-vel növekedik.


2020. ápr. 19. 16:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
És mi a kérdésed?
2020. ápr. 19. 16:55
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1*2+2*3+...+n*(n+1)=1*(1+1)+2*(2+1)+...+n(n+1)=

+1^2+2^2+...+n^2+1+2+...+n=n*(n+1)*(2n+1)/6+n*(n+1)/2=

=n*(n+1)/2*)(2*n+1)/3+1=n*(n+1)/2*(2*n+4)/3=

=n*(n+1)*(n+2)/3

2020. ápr. 19. 17:03
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1*2*3+2*3*4+...+n(n+1)(n+2)=

=(2-1)*2*(2+1)+(3-1)*3*(3+1)+...+(n+1-1)n(n+1+1)=

=2^3-2+3^3-3+...+(n+1)^3-=n+1)=

=1^3+2^3+...+(n+1)^3-(1+2+...+n+1)=...

2020. ápr. 19. 17:17
 4/8 A kérdező kommentje:

Kicsit bonyolultnak tűnik?

Igazabol az lenne a kérdésem hogy egyszerűen hogyan tudom kiszámolni az eredményt?

2020. ápr. 19. 17:41
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt írtam le az előbb.
2020. ápr. 19. 18:50
 6/8 A kérdező kommentje:

amit linkeltem feladat, annak a b.) megoldása mi lesz?

vagyis az érdekel hogy hogyan lehet megoldani?

Amit leirtál az érthető, de 1-99ig minden számnak vegyem a ^3-ét majd vonjam ki 1-99-ig a számok összegét?

2020. ápr. 19. 22:17
 7/8 A kérdező kommentje:

Illetve azt szeretném kérdezni, hogy ezeknek a megoldás képletét meg kell tanulni, majd ha szükséges alkalmazni?

Azért mert ezek olyan feladatnak tűnnek hogy nem igazán lehet logikailag elgondolni, mi is a megoldás.

Úgy értem hogy ugye a megoldás a b.) feladathoz 2*(n+2 alatt 3) és ezt hogyan tudná valaki kigondolni hogy miért is ez a megoldás, főleg egy dolgozatban.

Ezt szerintem meg tanulni kell, a képletet, mert nem igazán lehet következtetni hogy miért is ez a megoldás.

2020. ápr. 19. 22:24
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is érdemes megtanulni.
2020. ápr. 20. 07:15