Kecsketáp kérdése:

Egy földterület felásásának 35%-ával végeztem. Ekkor megállapítottam, hogy még 520 m²-t kell felásnom. Hány négyzetméter felásását terveztem?


#Nemtudomnemértekamatekhoz
2019. nov. 13. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100-35, azaz 65% maradt. Minek a 65 szazaleka 520?
2019. nov. 13. 17:23
 2/4 anonim ***** válasza:

Öregemberes módon:

A maradék terület 100-35=65%

A 65%=520 m²

Egy % 520/65=8 m²

Akkor a teljes terület 100×8=800 m²

2019. nov. 13. 17:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Te jo isten...... komolyan ennyire buta vagy hogy ezt nem tudod megoldani?
2019. nov. 13. 17:48
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen. Köszi
2019. nov. 13. 19:33