Mi lehet ennek a matek példának a megoldása?


A teniszbajnokság csoportjába hatan kerültek: András, Béla, Csaba, Dani, Ede és Feri.

Mindenki egyszer játszik mindenkivel, eddig András már játszott Bélával, Danival és Ferivel.

Béla játszott már Edével is. Csaba csak Ferivel játszott, Dani pedig Andráson kívül csak

Edével. Ede és Feri egyaránt két mérkőzésen van túl.

a. Szemléltesse gráfon a lejátszott mérkőzéseket!

b. Hány mérkőzés van még hátra?

c. Hány olyan sorrend lehet, ahol Dani az első vagy a második?



2020. ápr. 17. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Na mi lehet?


1. megrajzolod a gráfot

2. ahány élet be kell még húzni a teljes gráfhoz

3. nehogy már ezt ne tudd kitalálni...

2020. ápr. 17. 12:17
 2/5 A kérdező kommentje:
Flegma bácsi megérkezett :D Képzeld, nem tudom megcsinálni, azért kérek segítséget. Nem ilyenektől, mint te, aki csak fikázni tud mindenkit, hanem aki tényleg tudna segíteni benne.
2020. ápr. 17. 12:46
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

a: A gráf pontjai a játékosok. Az élei a lejátszott mérkőzések. Rajlond le!


b:

Az összes mérlőzések száma 6*5/2=17. A ebből kivonod a berajlozt élek számát, megkapod a hátra levő mérkőzések számát.


c:

A többi versenyző 5! féle sorrdendben lehet, Dani viszont kétféleképpen, így a keresett lehetőségek száma 2*5!=240.

2020. ápr. 17. 12:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocs! Elütöttem. 6*5/2=15
2020. ápr. 17. 12:54
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! ^^
2020. ápr. 17. 13:11