Egy derékszögű háromszög egyik befogója 9 cm, átfogója 15 cm hosszú . Határozd meg annak a körnek a sugarát amely a háromszög minden oldalát belülről érinti?

Kerlek segitsetek :,(((

2020. ápr. 14. 18:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Kiszámolod kétféleképpen a 3szög területét:

T=a*b/2=r*s

a és b: 2 befogó

r: beírt kör sugara

s: félkerület

2020. ápr. 14. 19:16