Valaki segítene? Nem tudom a kémia házit.


1. Mészkő reakciója szén-dioxid tartalmú esővízzel

2. Réz-szulfát reakciója oltott mésszel.


Ezeknek kellene a reakcióegyenlete. Előre is köszönöm aki leírja!



2020. ápr. 14. 14:06
 1/2 anonim válasza:
100%

1. CaCO3+CO2+víz(H2O)=Ca(HCO3)2

2. Ca(OH)2+ CuSO4=Cu(OH)2 + CaSO4

Remélem hogy jó és h tudtam segíteni

2020. ápr. 14. 14:24
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2020. ápr. 14. 18:01