1. Mészkő reakciója szén-dioxid tartalmú esővízzel
2. Réz-szulfát reakciója oltott mésszel.
Ezeknek kellene a reakcióegyenlete. Előre is köszönöm aki leírja!
2020. ápr. 14. 14:06
1/2 anonim válasza:
1. CaCO3+CO2+víz(H2O)=Ca(HCO3)2
2. Ca(OH)2+ CuSO4=Cu(OH)2 + CaSO4
Remélem hogy jó és h tudtam segíteni
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2020. ápr. 14. 18:01