1. A mikrosuto elektromos teljesítmenye 830W. Az etel 0,5 óra alatt sul meg benne, mikozben 800kJ-lal nott az etel termikus energiaja. Mekkora a suto fogyasztasa? Mekkora a hatasfoka?

Fizika
2020. ápr. 13. 13:52
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

P = W / t, ahol

P: teljesítmény

W: munka

t: idő

A képletet átrendezve W = P * t

SI-mértékegységeket kell használni.

W = 830 W * 1800 s = 1 494 000 J = 1494 kJ

A hasznos munka azonban csak 800 kJ

Hatásfok = hasznos munka / befektetett energia

2020. ápr. 13. 13:56