1. Az 1000w teljesítményű merülőforralóval 0,5 óraig melegítjük a vizet. Hány kj-lal nő a termikus energiaja? 2. Az egyik hütőszekrény 1,45kwh elektromos energiát használt fel 24 óra alatt. Mekkora volt ezalatt a hűtőszekrény átlagos teljesítménye?


1.Az 1000w teljesítményű merülőforralóval 0,5 óraig melegítjük a vizet.Mennyi a fogyasztása?Hány kj-lal nő a termikus energiaja?


2.Az egyik hütőszekrény 1,45kwh elektromos energiát használt fel 24 óra alatt.Mekkora volt ezalatt a hűtőszekrény átlagos teljesitmenye?



2020. ápr. 4. 19:22
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A teljesitmény egyenlö a közölt energia és az idö [s] hányadosával.

1000=E/t => E=1000*t=1000*1800=1800000=1800kJ


A kilowattóra jelen esetbe energiát jelent. 1 kWh=3,6*10^6 J

P=E*t

P=3.6*10^6/(24*3600)


Mindig át kell váltani SI mértékegységre.

2020. ápr. 4. 20:49