Az x2-bx+80=0 egyenletnek két különböző valós gyöke van, amelyek pozitívak és páros egész számok. Hányféle lehet a b valós paraméter értéke?


2020. ápr. 13. 10:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Két különböző valós gyök => b^2-320>0 (1)

[link]


Két pozitív gyök:

x1+x2>0 => b/80>0, b>0 (2)=>b=80*(x1+x2)

x1*x2>0 => Ez teljesül.

[link]


Páros egész gyökök:

x1*x2=80 (3)


(1) => b>sqrt(360)=19


x1=2, x2=40, b=3360

x1=4, x2=20, b=1920

x1=5, x2=16, b=1680

x1=8, x2=10, b=1440

2020. ápr. 13. 10:39
 2/2 anonim ***** válasza:
x1=5 nem jó, mert nem páros! Bocs!!!
2020. ápr. 13. 11:06