Perkincs kérdése:

A következő egyenletet meg lehet oldani mérlegelvvel: 4xy+6x-6y=10?

A fiam ezt a feladatot kapta online, de szerintem ebből az egyenletből csak kifejezni lehet x -et és y -t.

#egyenlet #mérlegelvvel
2020. ápr. 7. 13:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Milyen számok halmazán értlelmezett? Ha valós, akkor csak kifejezni tudjuk szerintem is. Ha egész, akkor esetleg lehet szorzattá alakítani.


(2x-3)*(2y+3)=4xy+6x-6y-9

4xy+6x+6y=(2x-3)(2y+3)+9

(2x-3)*(2y+3)=1

Ennek mondjuk ha csak egész számokon kellene megoldani, akkor 2x-3=1 és 2y-3=1 vagy 2x-3=-1 és 2y+3=-1

2020. ápr. 7. 16:46
 2/2 anonim ***** válasza:

Nincs ott, hogy - mondjuk - az egész számok halmazán kell megoldan?


Az esetben:

[link]

2020. ápr. 7. 17:21