A fiam ezt a feladatot kapta online, de szerintem ebből az egyenletből csak kifejezni lehet x -et és y -t.#egyenlet #mérlegelvvel
2020. ápr. 7. 13:54
1/2 anonim válasza:
Milyen számok halmazán értlelmezett? Ha valós, akkor csak kifejezni tudjuk szerintem is. Ha egész, akkor esetleg lehet szorzattá alakítani.
(2x-3)*(2y+3)=4xy+6x-6y-9
4xy+6x+6y=(2x-3)(2y+3)+9
(2x-3)*(2y+3)=1
Ennek mondjuk ha csak egész számokon kellene megoldani, akkor 2x-3=1 és 2y-3=1 vagy 2x-3=-1 és 2y+3=-1
2/2 anonim válasza: