Pisti megvette Harry Potter új könyvét. Hány oldalt olvasott el az első napon, ha a 459 oldalas
regényt pontosan 9 nap alatt fejezte be, és minden nap 7 oldallal olvasott el többet, mint az
előző nap?
2020. ápr. 7. 13:28
1/1 anonim válasza:
1. napon olvasott: x oldalt
2. napon olvasott: x + 7 oldalt
3. napon olvasott: x + 14 oldalt
Így folytasd, aztán add össze az egészet, ami egyenlő lesz 459-cel. Megoldod az egyenletet, és készen vagy.
.
Másik lehetőség, hogy a számtani sorozat összegképletét használod.
S9 = (a1 + a9) * 9 / 2
(a1 + a9) * 9 / 2 = 459
(a1 + a9) * 9 = 918
a1 + a9 = 102
.. a9 = a1 + 8 * 7
a1 + a1 + 8 * 7 = 102