Tudnátok segteni a matematika házimban?


Pisti megvette Harry Potter új könyvét. Hány oldalt olvasott el az első napon, ha a 459 oldalas

regényt pontosan 9 nap alatt fejezte be, és minden nap 7 oldallal olvasott el többet, mint az

előző nap?



2020. ápr. 7. 13:28
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

1. napon olvasott: x oldalt

2. napon olvasott: x + 7 oldalt

3. napon olvasott: x + 14 oldalt

Így folytasd, aztán add össze az egészet, ami egyenlő lesz 459-cel. Megoldod az egyenletet, és készen vagy.

.

Másik lehetőség, hogy a számtani sorozat összegképletét használod.

S9 = (a1 + a9) * 9 / 2

(a1 + a9) * 9 / 2 = 459

(a1 + a9) * 9 = 918

a1 + a9 = 102

.. a9 = a1 + 8 * 7

a1 + a1 + 8 * 7 = 102

2020. ápr. 7. 13:38