10 m mély tó fenekén lévő 1 m élhosszúságú alumínium kockát addig húzunk fel, amíg felső lapja eléri a víz színét. Az alumínium sűrűsége 2,7 kg/dm3. a. ) Mekkora munkát végeztünk? b. ) Mennyi ideig tart az emelés 5kW állandó teljesítménnyel?

Valaki segítene kérlek? :)

2020. ápr. 1. 18:35
 1/1 anonymousreview60 ***** válasza:

10 m mély tó: h = 10 m

1 m élhosszúságú alumínium kockát: a = 1 m

addig húzunk fel, amíg felső lapja eléri a víz színét:

s = h - a

Az alumínium sűrűsége 2,7 kg/dm3. a. ) Mekkora munkát végeztünk?: W = (G - F_felh)·s

G = m·g

m = V·ró

b. ) Mennyi ideig tart az emelés 5kW állandó teljesítménnyel?: t = W/P

2020. ápr. 1. 19:03