Használd a fajlagos ellenállások táblázatát! ( U = 4,2 V )
A levezetése kellene
2020. márc. 25. 11:03
1/1 anonim válasza:
Nézzük, milyen képleteket kellene ismerned.
R = U / I
R: elektromos ellenállás
U: feszültség
I: áramerősség
Az egyenletet átrendezve azt kapjuk, hogy U = R * I
Az áramerősség ismert, az ellenállást kellene ismerünk. Ez a megadott adatokból meghatározható. A képlet:
R = ρ * l / A
ρ: fajlagos elektromos ellenállás (táblázatból ki kell keresni)
l: a vezető hossza
A: a vezető keresztmetszete
Tehát U = (ρ * l / A) * I = (0,028 Ωmm²/m * 60 m / 4 mm²) * 10 A = 0,42 Ω * 10 A = 4,2 V