Az alumínium sűrűsége 2700 kg/m3. hogyan tudom kiszámolni, hogy ha a van egy 0, 001 m3 térfogatú alukockám, akkor az hány kilós lesz?


2020. febr. 11. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Tömeg = térfogat szor fajsúly. Vagyis 2700 * 0,001

Észre kell venni, hogy a 0,001 m3 az pont 1 dm3. Vagyis 2.7 kg.

2020. febr. 11. 18:37
 2/7 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy megszorzod a 2700-at 0,001-del. Legjobb, ha ismered a képletet:

m = V * ϱ = 0,001 m³ * 2700 kg/m³ = 2,7 kg

2020. febr. 11. 18:39
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
"Kiszámolod" , hogy a 0,001 az 1-nek hányad része. Ha megvan, akkor az alu négyzetméterenkénti sűrűségét elosztod ugyanannyival, és már meg is van az eredmény.
2020. febr. 11. 18:40
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2020. febr. 11. 18:49
 5/7 anonim ***** válasza:

Úgy tudod kiszámolni, hogy megérted a sűrűség fogalmát, aminél egyszerűbb nem igazán létezik a fizikában.


A 2700 kg/m3 azt jelenti, hogy ha abból az anyagból veszel egy köbméternyit, az 2700 kg tömegű. Ergo ha ennek ezredrészéről van csak szó, akkor a tömege is ennek ezredrésze lesz, azaz 27 kg.


Ennyi volt a feladat. De ha ezt így képletek nélkül nem vagy képes levezetni, az elég aggasztó, és bukás közei állapotra utal.

2020. febr. 12. 11:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Ennek azért ugorj neki még egyszer.
2020. febr. 12. 11:59
 7/7 anonim ***** válasza:

Még egyszer nem ugrok neki, mert csak a végén néztem be eggyel több nullát: 2.7 kg. :)


A lényeg viszont ott van, hogy ha képlet nélkül nem megy a gondolatmenet, akkor azzal sem fog.

2020. febr. 12. 12:55