Matematika szöveges feladat megoldása?

Gondoltam egy számra.Ha a 40-ből elveszem a kétszeresét a szám hatszorosát kapom.Melyik számra gondoltam .

2020. márc. 30. 10:23
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Az osszeset így oldd meg:

Gondolt szám=x

40-3x=2x. /+3x

40=5x. /:5

x=8

2020. márc. 30. 10:29
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

40-2x=6x /+2x

40=8x /:8

x=5

2020. márc. 30. 10:30
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyenlet megoldással tudod megcsinálni. Legyen a gondolt szám x. A feladat szövege szerint ezt az egyenletet tudod felírni:

40-2x=6x

Innen már csak egyenlet megoldással ki kell számolni az x-et.

40-2x=6x /+2x

40=8x /:8

5=x

2020. márc. 30. 10:31
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

x = gondolt szám


40-2x = 6x

40= 8x

5=x


V: 5 a gondolt szám.

2020. márc. 30. 10:31