Gondoltam egy számra.Ha a 40-ből elveszem a kétszeresét a szám hatszorosát kapom.Melyik számra gondoltam .2020. márc. 30. 10:23
1/4 anonim válasza:
Az osszeset így oldd meg:
Gondolt szám=x
40-3x=2x. /+3x
40=5x. /:5
x=8
3/4 anonim válasza:
Egyenlet megoldással tudod megcsinálni. Legyen a gondolt szám x. A feladat szövege szerint ezt az egyenletet tudod felírni:
40-2x=6x
Innen már csak egyenlet megoldással ki kell számolni az x-et.
40-2x=6x /+2x
40=8x /:8
5=x
4/4 anonim válasza:
x = gondolt szám
40-2x = 6x
40= 8x
5=x
V: 5 a gondolt szám.