2020. márc. 27. 16:36
2/6 anonim válasza:
Az alapok: a, 30, a szárak b, 40.
Csinálj rajzot! Rajzolj be egy magasságot a hosszabbik szár és a rövidebbik alap közös pontjából!
Érintőnégyszögek tétele:
40+b=a+30
A Pitagorasz tétel miatt:
(a-30)^2+40^2=b^2
Oldd meg az egyenletrendszert!
4/6 anonim válasza:
Tanár úr én ezt el se tudom képzelni :(