Lebara kérdése:

Egy 20 cm sugarú kör köré olyan derékszögű trapézt írunk, a melynek a legrövidebb oldala 30 cm hosszú. Mekkora a másik két oldal hossza?


2020. márc. 27. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez értelmetlen..
2020. márc. 27. 16:41
 2/6 anonim ***** válasza:

Az alapok: a, 30, a szárak b, 40.


Csinálj rajzot! Rajzolj be egy magasságot a hosszabbik szár és a rövidebbik alap közös pontjából!


Érintőnégyszögek tétele:

40+b=a+30


A Pitagorasz tétel miatt:

(a-30)^2+40^2=b^2


Oldd meg az egyenletrendszert!

2020. márc. 27. 16:43
 3/6 anonim ***** válasza:
a=60, b=50
2020. márc. 27. 16:46
 4/6 anonim ***** válasza:
Tanár úr én ezt el se tudom képzelni :(
2020. márc. 27. 16:49
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Itt megnézhető: [link]
2020. márc. 27. 18:53
 6/6 anonim ***** válasza:
ahh, köszönöm
2020. márc. 27. 19:19