Van olyan aki segítene a fizika házimban?


Egy testre egymástól 80 cm távolságban két párhuzamos hatásvonalú, ellentétes irányú erő hat, amelynek nagysága 250 N és 80 N. Számítsuk ki az eredő nagyságát és határozzuk meg a hatásvonalának helyét!


Egy erőpár forgatónyomatéka 24 Nm, a ható erők nagysága 10 N. Mekkora a hatásvonalaik távolsága?


Egy 6 m hosszúságú mérleghinta egyik végére ült Józsi, akinek tömege 50 kg. A másik végére Eszter ül, aki 40 kg-os. Hova ültessék Feri nevű kistestvérüket, akinek tömege 15 kg?



2020. márc. 26. 18:12
 1/1 anonim ***** válasza:

A mérleghintásat vállalom. Pongyola a feladat, mert nem ír kritériumot. Felteszem, hogy az elvárás az, hogy a hinta vízszintesen egyensúlyban legyen.

F1 * k1 = 500 N * 3 m = 1500 Nm

F2 * k2 = 400 N * 3 m = 1200 Nm

Eszter oldalán kell még 300 Nm, tehát oda kell ültetni Ferit.

F * k = 300 Nm

150 N * k = 300 Nm

k = ?

2020. márc. 26. 18:18