Valaki segítene ebbe a feladata? Levezetve rendesen.

Egy dobozban 200 piros és kék golyó van vegyesen. Ha hozzáteszünk 27 kéket és 53 pirosat akkor ugyanannyi piros golyó lesz mint kék. Eredetileg hány piros és hány kék golyó volt a dobozban?
2020. márc. 23. 19:59
 1/1 anonim ***** válasza:

A dobozban eredetileg:

X darab piros

200-X darab kék

golyó található.


A további golyókat beletéve

X+53 darab piros

200-X+27 darab kék

golyónk lesz.


A feladat szerint ekkor a két golyóból ugyanannyi lesz, tehát megvan az egyenletünk két oldala.

200-X+27=X+53

Az egyenletet rendezve a következő történik:

227-X=X+53 //hozzáadunk X-et mindkét oldalhoz

227=2X+53 //kivonunk 53-at

174=2X

87=X


X a piros golyók száma volt, ez tehát 87, a kék golyók száma 200-X, tehát 113.

87+53=113+27=140, tehát valóban teljesül amit a feladat kér.

2020. márc. 23. 20:14