Hogyan oldom meg ezt? : írjuk fel a p (5,2) ponton áthaladó n (4,3) normálvektorú egyenes egyenletét?

Levezetést is legyetek szívesek!
2020. márc. 22. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
2020. márc. 22. 16:23
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sárga függvénytáblázat 58.oldal.

n(A;B) P(x0;y0)

Egyenes egyenlete: A×x+B×y=A×x0+B×y0

A te esetedben n(4;3) P(5;2)

4×x+3×y=4×5+3×2

Azaz 4x+3y=26.

2020. márc. 22. 16:27
 3/5 anonim ***** válasza:
More,ha ezt nem tudod megoldani, akkor nagyobb problémába sose kerülj....
2020. márc. 22. 16:29
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát ugye, a tanárom baszta elmagyarázni, most távoktatás miatt meg persze csak a feladat lapot kapom...
2020. márc. 22. 16:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Megnézted a válaszokat, vagy csak a tanárodat szidod?
2020. márc. 22. 16:39