Adott két egyenes: e:5x-2y=-14,5, f:2x+5y=14,5 Ezeket, hogy lehet megoldani, lépésekkel leírva?


a.) Igazolja, hogy az e és az f egyenes merőlegesek egymásra

b.) Számítsa ki az e egyenes x tengellyel bezárt szögét



2020. márc. 20. 17:12
 1/1 anonim ***** válasza:
81%

Az e egyenes normálvektora (5;-2)

Az f egyenes normálvektora (2;5)

Ezen két vektor merőlegességét lehet igazolni például skaláris szorzattal. (nézz utána ennek a függvénytáblázatban)


Rendezd ez e egyenes egyenletét y-ra!

5x-2y=-14,5

5x+14,5=2y

5/2*x+14,5/2=y

Az y előtt álló szám az egyenes meredeksége ami egyenlő az iránytangenssel (a keresett szög tangensével).

tg(alfa)=5/2=2,5

azaz shift tangens 2,5=... ezt a gép számolja ki.

2020. márc. 20. 17:25