a.) Igazolja, hogy az e és az f egyenes merőlegesek egymásra
b.) Számítsa ki az e egyenes x tengellyel bezárt szögét
2020. márc. 20. 17:12
1/1 anonim válasza:
Az e egyenes normálvektora (5;-2)
Az f egyenes normálvektora (2;5)
Ezen két vektor merőlegességét lehet igazolni például skaláris szorzattal. (nézz utána ennek a függvénytáblázatban)
Rendezd ez e egyenes egyenletét y-ra!
5x-2y=-14,5
5x+14,5=2y
5/2*x+14,5/2=y
Az y előtt álló szám az egyenes meredeksége ami egyenlő az iránytangenssel (a keresett szög tangensével).
tg(alfa)=5/2=2,5
azaz shift tangens 2,5=... ezt a gép számolja ki.