Mi a megoldása ezeknek a feladatoknak?


Ha valakinek van kedve, megcsinálhatná, mert fogalmam sincs mit hogyan kéne. Nagyon megköszönném, de nyilván nem várom el.


1. Mi történik a gáz hőmérsékletével állandó gáztömeg esetén, ha nyomásszor térfogat szorzat növekszik?


2. Mi történik a gáz térfogatával állandó gáztömeg esetén, ha nyomás és a hőmérséklet hányadosa növekszik?



3. Milyen kapcsolat van a gáz nyomása és sűrűsége és a hőmérséklete között,állandó gáztömeg esetén (képlet=áll) ?


4. Mekkora lesz a gáz hőmérséklete, ha nyomása 105 Pa, térfogata 10 liter, anyagmennyisége 6 mol?


5. Mekkora a gáz térfogata, ha tömege 30 g, moláris tömege 15 g/mol nyomása 100 kPa, a hőmérséklete 300 K?


6. Egy dugattyúvak lezárt gáz nyomása 100 kPa, kezdeti térfogata 10 liter,kezdeti hőmérséklete 300 K, 6 kg tömegű tárgyat helyezünk a dugattyúra, aminek felülete 0,5 dm2 hőmérséklete 600 K - re nő. Mekkora a végső térfogata?



2020. márc. 19. 22:12
 1/3 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Az ideális gázok állapotegyenletét kell a válaszokhoz átrendezni, vagy abba behelyettesíteni: pV = nRT.
2020. márc. 19. 22:48
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

1. A hőmérséklet stagnál.


2. a gáz térfogata csökken, hiszen nő a nyomásérték, azaz a térfogatarányos kiterjedése összemegy.


3. P(v)*J/kg= ez a képlet, ez alapján kell számolni a nyomással P ugye nyomás (v) az a változó sűrűség, J/Kg pedig a gáztömeg egysége


4. 105*10/1,7/6 (nyomás szorozva a térfogattal, osztva a gáztömeg egységével (ami fixen 1,7) és osztva az anyagmennyiséggel. Számold ki.


5. 15 g/mol az 0,015 J/kg. (30*0,015*100) /300= kiszámolod ez mm3 (köbmilliméter lesz, mivel összezsugorodik a gáz halmazállapot 30 g az minimális mennyiség, nagyon össze tud menni.


6. a nyomás 100kpa, azaz 0,1P, térfogat 10liter, azaz 1m3 (köbméter) ezekkel egyszerűsítünk: ((0,1*1/30)*6) / 5=


kiszámolod. cm3-ben jön majd ki az eredmény


azért 5-tel osztottunk,m ert a 0,5dm2-et is egyszerűsítettük

2020. márc. 20. 06:52
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! :D
2020. márc. 20. 12:10