Valaki segítene abban, hogy a lent talalható feladatoknak mi a megoldása?


1.) 3^(x+2)+3^(x-1)=28


2.) 2+lg(x+1)=lg1000


3.)Három település között nyílegyenes, azonos rendű utak vezetnek. A községek által meghatározott háromszög alakú területre vadászles építését tervezik. A lest olyan helyre tervezik, ami a települések közt vezető utaktól azonos távolságra van. Mekkora lesz ez a távolság, ha az egyik községnek a másik kettőtől mért távolsága 4 km és 6 km, és az odavezető utak 53⁰-os szögben találkoznak?



2018. dec. 12. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

Ezek egyszerűek. Az első példában pl. kapásból ki tudsz emelni 3^x-el:


(9+1/3)*3^x=28 azaz 3^x=28*(3/28)=3. Vagyis x=1 az egyetlen megoldás (x eleme R) mert az exp.fv. szigorúan monoton a teljes Df-en.


Második:


Tudjuk hogy 2=lg100, ezért


lg(x+1)=lg1000-lg100=lg10


Hasonlóan a lg fv. is szig.monoton, így x=9 az egyetlen megoldás, x eleme R.

2018. dec. 12. 13:09
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

3^x*3^2+3^x*3^(-1)=28

9*3^x+1/3 *3^x=28

28/3 *3^x=28

3^x=3 szig mon miatt

x=1

Ellenőrizd!


2+lg(x+1)=lg1000=3 kikötés x nagyobb mint -1

Lg(x+1)=1=lg10. Szig mon miatt

x+1=10

X=9 ellenőrizd

2018. dec. 12. 13:11
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A harmadik feladatnál a települések által meghatározott háromszög beírható körének sugara kell.
2018. dec. 12. 17:02
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen skacok,ment a kéz! nem nekem kell, és én már rég tanultam ezeket,sajnos nincs időm újra fel eleveníteni ezeket a dolgokat. A 3,ast esetleg valaki le tudná vezetni? :)
2018. dec. 12. 19:12