Két egész szám aránya 3:5. Ha a két szám összegéből elveszünk tizet, akkor 230-at kapunk. Melyik ez a két szám?


2020. márc. 19. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:

x/y = 3/5 ---> x=3y/5

3y/5 + y -10 = 230

innen már mennie kell egyedül is :P

2020. márc. 19. 16:32
 2/4 anonim ***** válasza:

230+10=240

240/8= 30


3*30=???

5*30=???

2020. márc. 19. 16:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Az egyik szám 3x, a másik 2x, az összegük 8x.

8x-10=230

8x=240

x=30


Az egyik szám 90, a másik szám 150, az összegük 240.

2020. márc. 19. 19:28
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem 2x, hanem 5x. Melléütöttem. Bocs!
2020. márc. 19. 19:29