2020. márc. 19. 16:07
1/4 anonim válasza:
x/y = 3/5 ---> x=3y/5
3y/5 + y -10 = 230
innen már mennie kell egyedül is :P
2/4 anonim válasza:
230+10=240
240/8= 30
3*30=???
5*30=???
3/4 anonim válasza:
Az egyik szám 3x, a másik 2x, az összegük 8x.
8x-10=230
8x=240
x=30
Az egyik szám 90, a másik szám 150, az összegük 240.
4/4 anonim válasza:
Nem 2x, hanem 5x. Melléütöttem. Bocs!