Sziasztok.

Ugye a távoktatásnak hála digitális tanulás van.

Fizikából lenne pár feladat, amit nem tudok megcsinálni..

A fizika tanárral sem ment, most pedig végképp nem fog tanár nélkül. Dolgozatoknál is csak az elméletet tudom nagyrészben, amivel kihozok egy 4-est általában.



1.Egy 100 ohmos ellenálláson a voltmérő 5V feszültséget, a vele sorosan kapcsolt ismeretlen R ellenálláson a

voltmérő 3,2 V feszültséget mutat. Mennyi az ismeretlen ellenállás?

2. Sorba kapcsolunk egy 10, és egy 40Ώ-os ellenállást, egy 12V-os áramforrásra. Mekkora az eredő ellenállás,

mekkora áram folyik át az egyes ellenállásokon, és mekkora feszültségeket mérhetünk az egyes

ellenállásokon?

3. Egy 200ohm és egy 300 ohm ellenállású fogyasztót párhuzamosan kapcsolunk. Mennyi az eredő ellenállás?

4. 12V feszültségű áramforráshoz két fogyasztót kapcsolunk párhuzamosan. Az egyik fogyasztó ellenállása 30Ώ,

a másiké 90Ώ. Mekkora az eredő ellenállás? Mekkora az áramerősség a két mellékágban, és a főágban?



Megköszönném ha valami magyarázatot is kapnék mellé, hátha valamit megértek belőle. Köszönöm! :)



2020. márc. 19. 12:52
 1/3 anonim ***** válasza:
52%
Simán csak lusta vagy mi?
2020. márc. 19. 13:01
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem. Ha megismernéd a tanárt aki tanítja értenéd miről beszélek. Köszi a segítséget! :)
2020. márc. 19. 13:08
 3/3 anonim ***** válasza:

I=U/R

R=U/I

U=I*R

2020. márc. 28. 00:04