Akkumulátor két pólusa között áthaladó elektronon az elektromos mező 1.92•10-18 J munkát végez. Mennyi az akkumulátor feszültsége?
A 10-18 az tíz a mínusz tizennyolcadikon szeretne lenni.
2020. márc. 19. 12:30
1/3 anonim válasza:
Az elektron ugye semleges töltésű, 1,8*10-12 J ellenállása van.
Az akkumulátort meghajtod a fenti 1,92*10-18J-al, a statikus veszteség 10-3-on J. (mínusz hármon)
Akkor a számítás:
1,8*10-12 * 1,92*10-18 / 10-3
Egyszerűsítünk:
10-12 10-18 - ból lesz 10-6odikon, ha ezt osztod, akkor 10-2 azaz 100.
1,8*1,92*100=345,6 V a feszültség (persze, ha feltételezzük, hogy szobahőmérsékleten működik, de nyilván azon.)
2/3 anonymousreview60 válasza:
W = Q·U
1,92·10^-18 J = 1 e · U
Rendezed U-ra. Utána öröm, bódottá.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ;)
2020. márc. 20. 11:16