Problémám akadt a házi feladat elkészítésekor, tudnátok segíteni, és érthetően levezetni?


Akkumulátor két pólusa között áthaladó elektronon az elektromos mező 1.92•10-18 J munkát végez. Mennyi az akkumulátor feszültsége?

A 10-18 az tíz a mínusz tizennyolcadikon szeretne lenni.


2020. márc. 19. 12:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Az elektron ugye semleges töltésű, 1,8*10-12 J ellenállása van.


Az akkumulátort meghajtod a fenti 1,92*10-18J-al, a statikus veszteség 10-3-on J. (mínusz hármon)


Akkor a számítás:

1,8*10-12 * 1,92*10-18 / 10-3

Egyszerűsítünk:

10-12 10-18 - ból lesz 10-6odikon, ha ezt osztod, akkor 10-2 azaz 100.


1,8*1,92*100=345,6 V a feszültség (persze, ha feltételezzük, hogy szobahőmérsékleten működik, de nyilván azon.)

2020. márc. 19. 12:36
 2/3 anonymousreview60 ***** válasza:

W = Q·U

1,92·10^-18 J = 1 e · U

Rendezed U-ra. Utána öröm, bódottá.

2020. márc. 19. 12:37
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ;)
2020. márc. 20. 11:16