Matek, help legyszi! Hogy kell ezt?


Egy rombusz egyik szöge 37 fok, oldala 15 cm hosszú.

-mekkorák a rombusz átlói

-mekkora a rombuszba írható kör sugara

-mekkora a rombusz területe


Probalkoztunk már vele, annyi jött ki higy a terület az talán 71.36 cm2, de nem biztos. :(



2020. márc. 18. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nézd a képleteket!

2020. márc. 18. 17:56
 2/9 A kérdező kommentje:
?
2020. márc. 18. 17:59
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
kérdezd a digitális tanárodat :) örülni fog neki, hogy végre kommunikálsz vele :)
2020. márc. 18. 18:08
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha megnézed a küldött linken a képleteket tartalmazó táblázatot, akkor ott megtalálod, hogy mibe kell behelyettesíteni, hogy megkapd a megoldásokat.
2020. márc. 18. 18:18
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem ertem
2020. márc. 18. 21:27
 6/9 anonim ***** válasza:

1. Ismert az oldal, és a kisebbik szög. Tarcsay tanár úr elküldte a képleteket.


Ebből a két adatból ki tudod számolni az átlókat. Képletek a táblázatban.


2. A területhez két képlet is van. Egyrészt ki tudod számolni az oldalakkal és a szögekkel. Vagy az átlókkal, mindkét képlet benne van a táblázatban. Az átlókat tudod, tehát azzal a legegyszerűbb.


3. A beleírható kör sugarának szintén ott a képlet, és minden megvan hozzá, ami kell.


Tulajdonképpen nincs benne semmi, amit ne lehetne érteni, csak be kell helyettesíteni a számokat a képletbe.

2020. márc. 19. 06:37
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi, majd megpróbálom csak en ehhez hulye vagyok
2020. márc. 19. 10:42
 8/9 anonim ***** válasza:

De mihez vagy hülye? Az összes képlet ott van, csak be kell helyettesíteni, és beütni a számológépbe.


Még az is le van írva, mi minek a képlete.


Átlók: e és f


e=2*a*cos(alfa/2)


Az a az oldal, az alfa a szög.


Tehát e=2*15*cos18,5


Ennyi.


Utána jön az f ugyanígy


f=2*a*sin(alfa/2)=2*15*sin18,5


A terület


T=(e*f)/2


A beírt kör sugara


r=1/2*a*sin alfa= 15/2 * sin 37


Ennyi.

2020. márc. 19. 17:11
 9/9 anonim ***** válasza:

"Tarcsay tanár úr"

:)))

2020. márc. 22. 05:07