Rómeó és júlia találkoznak. Amikor megpillantják egymást távolságuk 60 méter. Természetesen azonnal elkezdenek egymás felé szaladni: Rómeó 5m/s sebességgel, Júlia 3m/s sebességgel. Hány másodperc elteltével érkeznek meg egymáshoz?

Bárki segítene nagyon megköszönném!

2020. márc. 19. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:
9%

Egyszerű. 60 méter a távolság.


Rómeo megtesz 5 métert másodpercenként Júlia pedig 3 métert másodpercenként.


60/5/3=4 másodperc múlva találkoznak.

2020. márc. 19. 12:23
 2/5 anonim ***** válasza:
9%

Az előző nem vette figyelembe, hogy ketten vannak!


Tehát a helyes megoldás 60/5/3*3 azaz 8!


8 másodperc múlva találkoznak.

2020. márc. 19. 12:25
 3/5 anonim ***** válasza:
12%
Elírtam, az *2 nem *3 bocs telefonról írok.
2020. márc. 19. 12:25
 4/5 dq ***** válasza:
100%

1-ső megoldás:

Csak úgy eszedbe jut, hogy a közöttük levő távolság másodpercenként 5+3=8 méterrel csökken, így 60/8 másodperc kell amíg elfogy a 60 méter.


2-ik megoldás: Rómeó szemszögéből vizsgálod a dolgokat. Rómeó felé 8 méter/sec sebességgel közeledik Júlia, aki kezdetben 60 méterre van, így 60/8 másodperc múlva ér oda hozzá.


3-ik megoldás: Hely-idő grafikont használsz. Legyen R(t) és J(t) Rómeó és Júlia pozíciója a t időpillanatban, és mondjuk R(0) = 0, J(0) = 60.

Ekkor R(t) = 5*t, és J(t) = 60 - 3*t, azt a t-t keresed, amelyekre ezek megegyeznek, azaz R(t) = J(t):

: 5*t = 60 - 3*t.

Ezt az egyenletet megoldod t szerint, és megint csak t=60/8 fog kijönni.

2020. márc. 19. 12:41
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget : )
2020. márc. 19. 12:47