180 ezerből mennyi lesz 1 év múlva 0,35%-al ? mennyi lesz a kamat rajta? Matek tanár azt mondja oldjam meg ,de fogalmam sincs2020. márc. 11. 21:27
1/7 anonim válasza:
180 ezernek kiszámolod a 0,35%-át, és amit kapsz, az lesz a kamat.
2/7 A kérdező kommentje:
Azt hogy csináljam ? 180 ezret osszam el 0,35 el vagy szorozzam meg és az 9
2020. márc. 11. 22:03
3/7 A kérdező kommentje:
?
2020. márc. 11. 22:04
4/7 bollocks válasza:
Neked nem a kamatszámítással, hanem a százalékszámítással vannak gondjaid. Olvasd el ezt, ha marad kérdésed, szívesen válaszolunk:
6/7 anonim válasza:
százalék számítás: osztod 100-al, szorzod a kamatlábbal. Így szokták tanítani.
Pl 3%:
180000/100 = 1800
1800 *3=5400
Na most a 0,35%-ot ugyanígy kell.
180000/100 = 1800
1800*0,35 = 630
Ha p% a kamat, akkor
X/100*p ugyanannyi, mint X*(p/100), azaz a %-ot osztod először százzal és ezzel szorzod a megadott számot.
Ezért a 3%, azt lehet simán úgy számolni, hogy
180000*0,03
És a 0,35%-ot úgy, hogy
180000*0,0035