Hogyan kell kamatot számolni?

180 ezerből mennyi lesz 1 év múlva 0,35%-al ? mennyi lesz a kamat rajta? Matek tanár azt mondja oldjam meg ,de fogalmam sincs
2020. márc. 11. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
180 ezernek kiszámolod a 0,35%-át, és amit kapsz, az lesz a kamat.
2020. márc. 11. 21:55
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt hogy csináljam ? 180 ezret osszam el 0,35 el vagy szorozzam meg és az 9
2020. márc. 11. 22:03
 3/7 A kérdező kommentje:
?
2020. márc. 11. 22:04
 4/7 bollocks ***** válasza:
100%

Neked nem a kamatszámítással, hanem a százalékszámítással vannak gondjaid. Olvasd el ezt, ha marad kérdésed, szívesen válaszolunk:

[link]

2020. márc. 11. 22:11
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
180.000 x 0,0035 = Kamat
2020. márc. 11. 22:25
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

százalék számítás: osztod 100-al, szorzod a kamatlábbal. Így szokták tanítani.


Pl 3%:

180000/100 = 1800

1800 *3=5400


Na most a 0,35%-ot ugyanígy kell.

180000/100 = 1800

1800*0,35 = 630


Ha p% a kamat, akkor

X/100*p ugyanannyi, mint X*(p/100), azaz a %-ot osztod először százzal és ezzel szorzod a megadott számot.

Ezért a 3%, azt lehet simán úgy számolni, hogy

180000*0,03

És a 0,35%-ot úgy, hogy

180000*0,0035

2020. márc. 12. 11:04
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
2020. márc. 12. 13:47