2020. márc. 11. 10:50
1/2 anonim válasza:
A logaritmus definíciója miatt x>1.
Alkalmazzuk az azonos alapú logaritmusok összegére vonatkozó azonosságot és a logaritmus definícióját!
log5((x+1)(x-1))=log5(5^1,5)
x^2-1=5^1,5
x^2=1+5^1,5
|x|=sqrt(1+5^1,5)
A feltétel miatt:
x=sqrt(1+5^1,5)