2020. márc. 11. 10:50
 1/2 anonim ***** válasza:

A logaritmus definíciója miatt x>1.

Alkalmazzuk az azonos alapú logaritmusok összegére vonatkozó azonosságot és a logaritmus definícióját!

log5((x+1)(x-1))=log5(5^1,5)

x^2-1=5^1,5

x^2=1+5^1,5

|x|=sqrt(1+5^1,5)

A feltétel miatt:

x=sqrt(1+5^1,5)

2020. márc. 11. 11:08
 2/2 anonim ***** válasza:
2020. márc. 11. 12:36