Pokiloki kérdése:

Trigonometriai egyenletek, sin, cos tétel?


Tudtok ezekben a feladatokban segíteni , mert nem tudom őket megoldani.

1.)Két erővektor 50fokos szöget zár be egymással, nagyságuk 20N és 30N. Számítsa ki az összegvektor és a külömbségvektor nagyságát.

2.)cos^2(NÉGYZET)X+7cos x=sin^2(négyzet)x +3

3.)sin(5x+45fok)=sin(2y-45fok)


köszönöm előre is :)



#ihélhjné
2020. márc. 9. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
1) Koszinusz-tétel összeg esetén 130°, különbség esetén 50° A két oldal 20 és 30.
2020. márc. 9. 15:56
 2/7 anonim ***** válasza:

2)

cos^2(x) + 7cos(x) = 1-cos^2(x)+3

Új ismeretlen:

y=cos(x)

y^2+7y=1-y^2+3

Másodfokú egyenlet. Megoldás, visszahelyettesítés.

2020. márc. 9. 16:06
 3/7 anonim ***** válasza:
3) Kétismeretlenes egyenlet?
2020. márc. 9. 16:07
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat , és igen , a 3. feladat könnyű lenne , de nekem is bezavar a két ismeretlenes egyenlet. :(
2020. márc. 9. 16:13
 5/7 A kérdező kommentje:
JA ,igen és az 1 feladatot le tudnád nekem vezetni ,mert teljesen nem értem azt a részt.
2020. márc. 9. 16:14
 6/7 anonim ***** válasza:

3)


a) 5x+45°=2y-45°+k*360°

...


b) 5x+45°=180°-2y+45°+k*360°

...

2020. márc. 9. 16:16
 7/7 anonim ***** válasza:

1)

Az összeg (o):

o^2=20^2+30^2-2*20*30*cos(130°)


A különbség (k):

k^2=20^2+30^2-2*20*30*cos(50°)


Rajzold fel a vektorparalelogrammát, és bele az átlókat! Az egyik az összeg, a másik a különbség.

2020. márc. 9. 16:20