Tudtok ezekben a feladatokban segíteni , mert nem tudom őket megoldani.
1.)Két erővektor 50fokos szöget zár be egymással, nagyságuk 20N és 30N. Számítsa ki az összegvektor és a külömbségvektor nagyságát.
2.)cos^2(NÉGYZET)X+7cos x=sin^2(négyzet)x +3
3.)sin(5x+45fok)=sin(2y-45fok)
köszönöm előre is :)
#ihélhjné
2020. márc. 9. 15:46
1/7 anonim válasza:
1) Koszinusz-tétel összeg esetén 130°, különbség esetén 50° A két oldal 20 és 30.
2/7 anonim válasza:
2)
cos^2(x) + 7cos(x) = 1-cos^2(x)+3
Új ismeretlen:
y=cos(x)
y^2+7y=1-y^2+3
Másodfokú egyenlet. Megoldás, visszahelyettesítés.
4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat , és igen , a 3. feladat könnyű lenne , de nekem is bezavar a két ismeretlenes egyenlet. :(
2020. márc. 9. 16:13
5/7 A kérdező kommentje:
JA ,igen és az 1 feladatot le tudnád nekem vezetni ,mert teljesen nem értem azt a részt.
2020. márc. 9. 16:14
6/7 anonim válasza:
3)
a) 5x+45°=2y-45°+k*360°
...
b) 5x+45°=180°-2y+45°+k*360°
...
7/7 anonim válasza:
1)
Az összeg (o):
o^2=20^2+30^2-2*20*30*cos(130°)
A különbség (k):
k^2=20^2+30^2-2*20*30*cos(50°)
Rajzold fel a vektorparalelogrammát, és bele az átlókat! Az egyik az összeg, a másik a különbség.