Egy kénsav oldatot úgy állítanak elő, hogy a kénsav bán levő oxigén mennyisége megegyezik a vízben levő oxigén mennyiségével. Az így kapott oldat százalékos koncentrációja?

Valaki megtudná oldani? Kérlek?

2020. febr. 29. 20:27
 1/1 anonim ***** válasza:

legyen 1 mol víz. H2O. Ebben van 1 mol oxigén.

Kénsav: H2SO4 egy mólban 4 mol oxigén van, tehát csak 1/4 mol kénsav kell.


1 mol víz tömege: 18 g

1 mol kénsav tömege: 2+32+4*16 = 98 g

1/4 mol kénsav tömege: 98/4 = 24,5 g


Oldat tömege= 18+24,5 = 42,5 g

Koncentráció = oldat tömege / oldott anyag tömege *100%

24,5 / 42,5 *100% = 57,65 %

2020. márc. 1. 15:04