Valaki megtudná oldani? Kérlek?2020. febr. 29. 20:27
1/1 anonim válasza:
legyen 1 mol víz. H2O. Ebben van 1 mol oxigén.
Kénsav: H2SO4 egy mólban 4 mol oxigén van, tehát csak 1/4 mol kénsav kell.
1 mol víz tömege: 18 g
1 mol kénsav tömege: 2+32+4*16 = 98 g
1/4 mol kénsav tömege: 98/4 = 24,5 g
Oldat tömege= 18+24,5 = 42,5 g
Koncentráció = oldat tömege / oldott anyag tömege *100%
24,5 / 42,5 *100% = 57,65 %