Itt hogyan tudom bizonyítani a feladatot? a+b+c=0 nak mi hasznát veszem itt?


Link

[link]


2020. febr. 23. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Fordítsd el a képet, mert így nem olvasható.
2020. febr. 23. 17:08
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

Az

a+b=-c

b+c=-a

c+a=-b

helyettesítés biztosan alkalmazható.

2020. febr. 23. 17:12
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

Ezekkel a helyettesítésekkel az első tényező:

(b-a)/c+(c-b)/a+(a-c)/b

Helyettesítsük az a helyére (-b-c)-t!

Szorzattá alakítás után kapjuk, hogy

((b-c)(b+2c)(c+2b))/(bc(b+c))


A második tényező:

c/(b-a)+a/(c-b)+b/(a-c)

Az a=-b-c helyettesítés után:

(9bc(b+c))/((b-c)(b+2c)(c+2b))


A két tényező szorzata 9.

2020. febr. 23. 17:59
 4/6 A kérdező kommentje:

Én eddig azt hittem hogy egy egyenletbol egy tagot fejezhetek ki, hogyha be is helyettesítem.

Szóval hogy egyszerre csak pl a-t fejezhetem ki, és azt helyettesitem be, de akkor ugyanúgy b és c is kifejezhetem ugyanabból az egyenletbol, és behelyettesíthetem őket??

2020. febr. 23. 18:07
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
Ez nem egyenlet, hanem egy kifejetést alakítasz addig, amíg 9-et kapsz.
2020. febr. 23. 18:37
 6/6 A kérdező kommentje:

a+b+c=0

Ez egyenlet.

És én így tudtam hogy ha valamit kifejezunk valahonnan, akkor ugyanabból nem fejezhetunk ki egy másik ismeretlent, sőt ezt a ketto kifejezést nem helyettesithetjuk be egy kifejezesbe. Én így tudtam.

2020. febr. 23. 20:18