Azt se tudom, hogy kéne elkezdenem, nem rémlik hogy akár egyszer is csináltunk volna ilyet órán, légyszi segítsetek><
2020. febr. 22. 11:15
1/2 anonim válasza:
Viéte-formulákat kell alkalmazni.
x1+x2=-b/a
x1*x2=c/a
(x1)^2+(x2)^2=(x1+x2)^2-2*x1*x2=(-b/a)^2-2c/a=78
2/2 anonim válasza:
Vigyázz arra is, hogy a diszkriminánsnak nemnegatívnak kell lenni!