Ezt a feladatot hogy kell megoldani? (matek)


[link]


Azt se tudom, hogy kéne elkezdenem, nem rémlik hogy akár egyszer is csináltunk volna ilyet órán, légyszi segítsetek><



2020. febr. 22. 11:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Viéte-formulákat kell alkalmazni.

x1+x2=-b/a

x1*x2=c/a

(x1)^2+(x2)^2=(x1+x2)^2-2*x1*x2=(-b/a)^2-2c/a=78

2020. febr. 22. 11:26
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Vigyázz arra is, hogy a diszkriminánsnak nemnegatívnak kell lenni!
2020. febr. 22. 12:08